Ekologiškai madai TAIP

Ekologiškai madai TAIP

On:

Jau žinome kaip neigiamai plastikas ir kitos neyrančios medžiagos veikia vandenynus, tačiau kaip veikia mada?

Yra daug informacijos apie plastiko žalą, tačiau pateiksiu keletą faktų apie tai, kaip perdirbimas ir pakuotės veikia madą bei mūsų pinigus :)

Pavyzdžiui, stiklas yra perdirbamas 100 % ir gali būti perdirbamas daugelį kartų. Neskaitant to, šis procesas 20 % mažiau teršia orą ir vandenį, lyginant su stiklo gamyba iš natūralių medžiagų. O jeigu iš 15-os metų amžiaus gamintume popierinius maišelius, jų gautųsi apie 700. Tokį kiekį maišelių didelis prekybos centras išdalina per 1 valandą.

Mados pasaulis irgi perima perdirbimo technologijas ir iš perdirbto plastiko šiandien gaminami ne tik šiukšlių maišai, bet ir kilimai, džinsai, kuprinės. Pavyzdžiui, iš 5 perdirbto plastiko buteliukų galima pagaminti XL dydžio marškinėlius ar užpildą slidinėjimo striukei. Vienam suaugusio žmogaus sportininiam bliuzonui reiktų 27 tokių plastiko buteliukų. 

Prekiniai mados ženklai, kaip kad H&M, Intimiзsimi ir daugelis kitų inicijuoja nebenešiojamų drabužių supirkimą, kuriuos vėliau perdirba į naujus pluoštus ir naujų gaminių gamybą. Beje, Zara netgi užpatentavo tokį perdribtą pluoštą bei startavo su nauja Joint life linija, kuri ir yra tvarios mados atspindys.

Tuo tarpu, aksesuarų kūrėjai renkasi medį ar bambuką, kaip kad lietuvos dizaineris sukūręs Dear Bear prekinio ženklo akinius nuo saulės.

Na o mes kuriame 100 % perdirbto plastiko kuprines ir džiaugiamės kiekviena iniciatyva tvariai madai palaikyti!

Comments

Leave your comment

* Required field

Captcha
navigation