Mažiau plastiko mano gyvenime. Nuo ko pradėti?

Mažiau plastiko mano gyvenime. Nuo ko pradėti?

On:

Daug. Tikrai daug informacijos paskutiniu metu apie sveiką gyvenseną ar kritinį plastiko kiekį vandenynuose.

Tad kaipgi vistik galima prisidėti prie to draugiškesnio ir sveikesnio aplinkai gyvenimo? Šiame bloge, pasidalinsiu keletu patarimų.

1. Pirmiausiai tai pakeiskite vienkartinius kavos puodelius į stilingus ilgalaikio naudojimo, o vandens buteliukus - į stiklines gertuves. Tai ne tik stilinga, nes pasiūloje yra gausybė skirtingų dizaino pasiūlymų, bet ir ekonomiška bei sveika. Vandenį juk galite į gertuvę įsipilti pats (o tai ne kainuoja), o kad jis būtų gardesnis ir sveikesnis, įsidėkite vieną kitą vaisiaus skiltelę.

2. Įsigykite ilgalaikio naudojimo pirkinių krepšelius. Tokių turi kiekvienas prekybos centras, o jei ieškot stilingų - CD style ar InDeco tikrai rasite. Nauda akivaizdi - nereikia maišelio pirkti kaskart parduotuvėje (nes jie mokami), bet turi tvirtą krepšį, kuris praktiškai neužima vietos rankinėje. Beje, kuo greičiau įprasite jį nešiotis tuo bus tik geriau, nes neužilgo prekybos centrai neturės plastinkinių maišelių apskritai.

3. Jei tik turite progą apsipirkinėkite vietinių ūkininkų turgeliuose ar boutiq tipo parduotuvėlese, kuriose prekės sveriamos. Taip ne tik sutaupysite (nemokėsite už pakuotę), bet ir paremsite vietinį ūkininką ir maistinsitės sveikiau.

4. Rūšiuokite. Akivaizdu, kad visų pakuočių neatsikratysime, tad jei jau tokių turime, tegu jos keliauja į perdirbimą ir atgyja "naujam gyvenimui" kitu pavidalu. Pavyzdžiui kuprine, sportiniais bateliais, stiklo vaza ar kita dekoro detale.

5. Jie norite atrasti daugiau galimybių, prisijunkite prie projekto Misija Nulis ir "meskite" sau iššūkį pakeisti savo elgseną :) Kas tai per projektas paskaityti galite čia http://misijanulis.lt/  . Beje, galite dalyvauti ne vienas pats, bet įkalbinti visą savo darbo kolektyvą!

Pasidomėkite daugiau - video apie plastiko taršą vandenynuose rasite youtube kanale įvedę Plastic Ocean. Apie Misija Nulis projektą galite informaciją rasti čia http://misijanulis.lt/, o mūsų perdirbto plastiko modeliai šie: MIA,  ROBINLIAM,  ARON

Atrodytų kiek mes čia pakeisime, ar ne? Bet jei mūsų bus dauguma, pasaulis tikrai bus švaresnis, o pasitenkinimo jausmas mumyse garantuotas!

Sėkmės patiriant geras emocijas :)

Related by Tags

Comments

Leave your comment

* Required field

Captcha
navigation